WYKONUJEMY NADRUKI
Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie nadruków reklamowych techniką druku tamponowego i sitodruku.

Nanoszenie logotypów wszystkimi technikami
Na oferowanych przez nas artykułach reklamowych wykonujemy nadruki reklamowe wszelkimi dostępnymi technikami: tampodruk, sitodruk, termotransfer (flock, flex, plastizol), tłoczenie.

W celu dokładnego odwzorowania motywu nadruku prosimy o przesyłanie grafiki w następujących formatach: COREL DRAW, ILLUSTRATOR, ADOBE ACROBAT. Prosimy o dostarczenie kreacji razem z fontami lub zamianę wszystkich tekstów na krzywe.

Zalecana jest wersja wektorowa.

Technika
Opis
Tampodruk
Jest technologią stosowaną dla powierzchni płaskich i nieregularnych. Ograniczeniem jest natomiast wielkość nadruku (maks. 150 x 150mm). Motyw nadruku jest wytrawiany na matrycy pokrytej warstwą światłoczułą. Farba jest przenoszona z matrycy na przedmiot przez tampon. Metoda tampodruku wykorzystywana jest zarówno do nadruku prostej grafiki jak również do wykonania nadruku foto (4 kolory).
Sitodruk
Jest techniką w której nadruk jest nanoszony na przedmiot za pomocą tzw. rakla oraz pokrytego materiałem światłoczułym sita. Po naświetleniu warstwa światłoczuła ulega utwardzeniu. Nienaświetlone fragmenty siatki pozostają nie utwardzone i dają się wypłukać, tak że farba może przez nie swobodnie przechodzić. Przedmiot drukowany umieszcza się bezpośrednio pod siatką i następnie przeciska się farbę przez siatkę raklem, co powoduje przeniesienie nadruku na przedmiot. Techniką tą można drukować tylko powierzchnie płaskie lub cylindryczne. Na większości przedmiotów można wykonywać nadruki wielokolorowe. Tą techniką drukuje się zwłaszcza tekstylia i produkty nylonowe, jak parasole i torby. Maksymalne pole nadruku to 50cm x 50cm.
Termodruk (Flex lub Flock)
To bardzo trwała i efektowna technika wykonywania zdobień. Polega na naniesieniu na przedmiot wyciętej folii. Folie tą wgrzewa się następnie w wysokiej temperaturze za pomocą prasy termicznej. Estetyka, jakość i trwałość są bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi metodami druku na tkaninach. Nadruki wykonane tą techniką charakteryzują się idealnym kryciem powierzchni, wyrazistością kolorów, stałością barw oraz wysoka odpornością na ścieranie i spieranie. Dzięki folii flex uzyskujemy gładką powierzchnie, natomiast flock umożliwia nadruk z "meszkiem" (plusz, moher).
Najważniejszą zaletą techniki flex-flock jest możliwość wykonania pojedynczego nadruk przy rozsądnej cenie. Bez konieczności ponoszenia kosztów przygotowania.
Termotransfer
To technika polegająca na wykonywaniu nadruków za pomocą specjalnych tuszy sublimacyjnych, przenoszonych na papierach transferowych, w prasie termicznej. Daje możliwość wykonywania niewielkich nakładów nadruków w pełnym kolorze dowolnych motywów. Ilość kolorów nie wpływa na cenę, a dzięki wysokiej klasy sprzętu, jesteśmy w stanie osiągnąć fotograficzną jakość druku. Proszę pamiętać, aby tej techniki nie mylić z tzw. popularnymi "naprasowankami".
Tłoczenie
Za pomoć stempla (matrycy) zdobienie jest wytłaczane na powierzchni skórzanej, skóropodobnej lub w drewnie. Wykorzystując specjalną folię do tłoczenia tłoczony motyw może być zabarwiony w jednym kolorze. Maksymalna wielkość tłoczenia to 6x6 cm.